Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

KOLEJNE WARSZTATY W "PLANECIE 11" - LISTOPAD 2017

Dnia 22 listopada 2017 uczniowie klasy IIB wzięli udział w warsztatach: Tworzenie i publikowanie w sieci, które odbyły się w bibliotece miejskiej Planeta 11. Młodzież dowiedziała się, na jakich stronach można bezpiecznie i darmowo publikować tekst, muzykę oraz grafikę. Współpraca z to jedno z działań realizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy Panu Dariuszowi Maternie za bardzo ciekawe zajęcia :)

WARSZTATY W PLANECIE 11 - LISTOPAD 2017

Dnia 13 listopada 2017 uczniowie klasy III E wzięli udział w warsztatach: Remkis a plagiat w sztuce, czyli kilka słów o „przeróbkach” i prawie autorskim, które odbyły się w bibliotece Planeta 11. Warsztaty były jednym z działań realizowanych przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa. Młodzież dowiedziała się, jak „legalnie” korzystać ze źródeł pisanych, drukowanych, a także w jaki sposób można „przerabiać” lub wykorzystywać utwory muzyczne, dzieła sztuki, czy upubliczniać wizerunek osób widocznych na zdjęciach lub pojawiających się w filmach. Dziękujemy Panu Dariuszowi Maternie za bardzo ciekawe zajęcia :)

DZIEŃ POLSKI - LISTOPAD 2017

W dniu 10 listopada 2017 w naszej szkole odbył się Dzień Polski. Miał on związek z Narodowym Świętem Niepodległości. Każdy mógł się wykazać znajomością Polski z okresu odzyskania przez nią niepodległości w roku 1918. Klasy przygotowały gazetki dotyczące ważnych wydarzeń z tego czasu. Przygotowano akademię prezentującą postacie Piłsudskiego i Narutowicza, zorganizowano konkurs dla najlepiej znających historię Polski z tego okresu. Na koniec wspólnie zaśpiewano kilka, najbardziej znanych pieśni patriotycznych.

EKONOMIA SPOŁECZNA DLA MŁODYCH - PAŹDZIERNIK 2017

Dnia 10, 11 i 27 października 2017r. w ramach podstaw przedsiębiorczości w klasach pierwszych oraz godziny do dyspozycji wychowawcy w kl. IIIb, IIId i IIIe doradca Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie przeprowadził z uczniami zajęcia nt. podstawowych zagadnień dotyczących ekonomii społecznej i społecznie odpowiedzialnego biznesu. Podczas spotkań pracownik OWES w Olsztynie mówił też o społecznych aspektach zarabiania pieniędzy czy prowadzenia firmy. Spotkania miały na celu edukować młodych ludzi a także pokazywać nowe pola realizacji zawodowej czy społecznej. Uczniowie aktywnie włączyli się w zajęcia dyskutując oraz pracując w zespołach.

WIELKIE CZYTANIE III CZĘŚCI "DZIADÓW" A. MICKIEWICZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - PAŹDZIERNIK 2017

W dniu 3 listopada 2017 w bibliotece szkolnej odbyło się Wielkie Czytanie. Uczniowie klas drugich czytali wspólnie część III „Dziadów”. A. Mickiewicza z podziałem na role. W atmosferę dramatu wprowadziła nas Pani Katarzyna Gagacka, która wraz z Paniami bibliotekarkami czuwała nad przebiegiem całej akcji. Uczniowie czytali kolejne fragmenty utworu pod okiem polonistów, którzy pobudzali młodzież do refleksji zadając pytania i prowokując dyskusję.

PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - PAŹDZIERNIK 2017

26.10.2017 w Przedszkolu Miejskim nr 17 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć propagujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży - „Czytanki – fikanki”. Tym razem pod opieką K. Dubickiej zajęcia w przedszkolu prowadziły uczennice klasy Ia: Wiktoria Skorupska, Julia Baprawska, Julita Pukis oraz Paulina Oklińska. Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od głośnej lektury wiersza wybitnego poety Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Następnie treść wiersza przedstawiono z udziałem dzieci. Uczennice rozmawiały z maluszkami na temat pomagania innym. Dzieci opowiadały, dlaczego tak ważna jest współpraca z innymi, w jaki sposób i komu można pomagać. Zajęcia uzupełnione zostały o układy taneczne przygotowane przez J. Pukis.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - PAŹDZIERNIK 2017

KIERMASZ CIAST - WRZESIEŃ 2017

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKOWY - WRZESIEŃ 2017

W dniu 26 września 2017 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Językowy. W związku z tym sale w szkole zostały oznaczone napisami w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie przeprowadzili również quiz na temat ciekawostek językowych

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - WRZESIEŃ 2017

4 września 2017 rozpoczął się rok szkolny. Po powitalnej przemowie dyrektora uczniowie klas pierwszych mieli okazję zapoznać się z nauczycielami i swoimi wychowawcami.

« Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia