Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

EKONOMIA SPOŁECZNA DLA MŁODYCH - PAŹDZIERNIK 2017

Dnia 10, 11 i 27 października 2017r. w ramach podstaw przedsiębiorczości w klasach pierwszych oraz godziny do dyspozycji wychowawcy w kl. IIIb, IIId i IIIe doradca Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie przeprowadził z uczniami zajęcia nt. podstawowych zagadnień dotyczących ekonomii społecznej i społecznie odpowiedzialnego biznesu. Podczas spotkań pracownik OWES w Olsztynie mówił też o społecznych aspektach zarabiania pieniędzy czy prowadzenia firmy. Spotkania miały na celu edukować młodych ludzi a także pokazywać nowe pola realizacji zawodowej czy społecznej. Uczniowie aktywnie włączyli się w zajęcia dyskutując oraz pracując w zespołach.

WIELKIE CZYTANIE III CZĘŚCI "DZIADÓW" A. MICKIEWICZA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - PAŹDZIERNIK 2017

W dniu 3 listopada 2017 w bibliotece szkolnej odbyło się Wielkie Czytanie. Uczniowie klas drugich czytali wspólnie część III „Dziadów”. A. Mickiewicza z podziałem na role. W atmosferę dramatu wprowadziła nas Pani Katarzyna Gagacka, która wraz z Paniami bibliotekarkami czuwała nad przebiegiem całej akcji. Uczniowie czytali kolejne fragmenty utworu pod okiem polonistów, którzy pobudzali młodzież do refleksji zadając pytania i prowokując dyskusję.

PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - PAŹDZIERNIK 2017

26.10.2017 w Przedszkolu Miejskim nr 17 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu zajęć propagujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży - „Czytanki – fikanki”. Tym razem pod opieką K. Dubickiej zajęcia w przedszkolu prowadziły uczennice klasy Ia: Wiktoria Skorupska, Julia Baprawska, Julita Pukis oraz Paulina Oklińska. Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od głośnej lektury wiersza wybitnego poety Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Następnie treść wiersza przedstawiono z udziałem dzieci. Uczennice rozmawiały z maluszkami na temat pomagania innym. Dzieci opowiadały, dlaczego tak ważna jest współpraca z innymi, w jaki sposób i komu można pomagać. Zajęcia uzupełnione zostały o układy taneczne przygotowane przez J. Pukis.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - PAŹDZIERNIK 2017

KIERMASZ CIAST - WRZESIEŃ 2017

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKOWY - WRZESIEŃ 2017

W dniu 26 września 2017 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Językowy. W związku z tym sale w szkole zostały oznaczone napisami w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie przeprowadzili również quiz na temat ciekawostek językowych

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - WRZESIEŃ 2017

4 września 2017 rozpoczął się rok szkolny. Po powitalnej przemowie dyrektora uczniowie klas pierwszych mieli okazję zapoznać się z nauczycielami i swoimi wychowawcami.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - CZERWIEC 2017

W dniu 23 czerwca 2017 odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. Pan dyrektor wręczył nagrody i świadectwa najlepszym uczniom. Na zakończenie jedna z klas przedstawiła zagrożenia z jakimi mogą się spotkać uczniowie w trakcie wakacji.

SPOTKANIE Z JOANNĄ JĘDRZEJCZYK - CZERWIEC 2017

Naszą szkołę odwiedziła Joanna Jędrzejczyk – polska zawodniczka muay thai, kick-boxingu oraz mieszanych sztuk walki (MMA). Trzykrotna zawodowa mistrzyni świata, dwukrotna mistrzyni Europy oraz czterokrotna amatorska mistrzyni świata, trzykrotna mistrzyni Europy i pięciokrotna mistrzyni Polski w boksie tajskim. Wicemistrzyni Polski w amatorskim boksie z 2011. Pierwsza Polka w największej i najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. Pani Asia okazała się bardzo ciepłą i życzliwą osobą. W trakcie rozmów dała młodzieży wiele cennych wskazówek jak postępować w życiu, co powinno nas motywować, i co jest tak naprawdę najważniejsze.

DZIEŃ SPORTU - CZERWIEC 2017

W dniu 1 czerwca 2017 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Zorganizowano wiele konkurencji, w których uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną. Wielu uczniów bardzo angażowało się w przygotowane ćwiczenia.

« Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia