Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.

Galeria

DZIEŃ SPORTU - CZERWIEC 2017

W dniu 1 czerwca 2017 odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Zorganizowano wiele konkurencji, w których uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną. Wielu uczniów bardzo angażowało się w przygotowane ćwiczenia.


BICIE REKORDU W MASOWYM CZYTANIU KSIĄŻEK - CZERWIEC 2017

W dniu 1 czerwca 2017 nasza szkoła w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przyłączyła się do bicia ogólnopolskiego rekordu w ilości przeczytanych książek. O godzinie 10:00 wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej czytając fragment przyniesionej przez siebie książki. We wspólnym czytaniu wzięło udział 151 uczniów.


OSTATNI DZWONEK - KWIECIEŃ 2017

W dniu 28 kwietnia 2017 nastąpiło uroczyste pożegnanie klas trzecich. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody. Wszyscy mogli zobaczyć krótki występ klasy drugiej pokazujący ewolucję ucznia od podstawówki aż po okres studiów.


OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - KWIECIEŃ 2017

20 kwietnia 2017 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się kolejne z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Szkołę odwiedzili tym razem Pan Paweł Głowacki oraz Pan Łukasz Jegliński – reprezentanci drużyny piłkarskiej Stomil Olsztyn. W spotkaniu z nimi uczestniczyły klasy: IIIc, IIc, IIe oraz Ic. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z piłkarzami o ich sportowej pasji, doświadczeniach zawodowych, a nawet wziąć udział w treningu, który odbył się w sali gimnastycznej. Spotkanie zostało zorganizowane i poprowadzone przez p. K. Dubicką.


NAUKA PROGRAMOWANIA NA UWM - KWIECIEŃ 2017

W dniach 21 i 24 kwietnia 2017 klasy IIC i IIIC uczestniczyły w zajęciach programowania przygotowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczniowie uczyli się rozwiązywać zadania maturalne z wykorzystaniem różnych języków programowania.


WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO - KWIECIEŃ 2017

W dniu 10.04 uczennice klasy 2d i 2b pod opieką pani Małgorzaty Smolińskiej brały udział w zajęciach I roku Filologii Germańskiej. Uczennice czynnie włączyły się w zajęcia ćwicząc czas przeszły Perfekt. To był miło i efektywnie spędzony czas


KONKURS RECYTATORSKI - MARZEC 2017

24.03.17 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Brało w nim udział sześć naszych uczennic: Weronika Bilicka 2e, Emilia Golian 2e, Żaneta Marzyńska 2e, Katarzyna Wasilewska 2e, Olena Burkiewicz 2d oraz Beata Pszczółkowska 2d. Olena Burkiewicz recytujac wiersz K.I. Gałczyńskiego "Zaczarowana dorożka" zdobyła pierwsze miejsce, natomiast Beata Pszczółkowska z wierszem Z. Herberta "U wrót doliny" zajęła drugie miejsce. Pozostałe dziewczyny otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!!!


OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - MARZEC 2017

17 marca 2017 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się kolejne z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Gościem spotkania był Pan Kamil Kowalewicz – grafik, autor bloga „Robimy podróże”, miłośnik podróżowania. W spotkaniu zorganizowanym przez nauczyciela K. Dubicką, wzięli udział uczniowie klasy IIIc, IIa i IIc. Hasłem przewodnim spotkania było „Niemożliwe istnieje”. Pan Kamil przygotował prezentację dotyczącą siebie i swoich doświadczeń, związanych z podróżami, ale przede wszystkim – będąc osobą poruszającą się na wózku – pozwolił nam uwierzyć, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych! To było niezwykle poruszające i pouczające spotkanie, które – jak sądzę – zainspirowało młodzież do innego spojrzenia na świat, siebie samych i otaczających ich ludzi.


DZIEŃ WIOSNY - MARZEC 2017


DZIEŃ LICZBY Π - 14 MARZEC 2017


 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  OstatniaNASZA SZKOŁA

Pierwotnie - w budynku naszej szkoły - mieścił się Zespół Szkół Budowlanych im.Gabriela Narutowicza. W 1990 roku zostało założone VI Liceum Ogólnokształcące...

NASZE PROFILE

Najnowsze profile klas na rok szkolny 2017/2018

Aktualności

PROJEKT CZYTELNICZY - STYCZEŃ 2017

11.01.2018

Moi drodzy,

na pierwszym piętrze znajduje się wystawa prac konkursowych projektu czytelniczego Przeczytaj koniecznie! Serdecznie zapraszamy do oglądania prac, jest co podziwiać!

16.01.2018 (wtorek) odbędzie się głosowanie na najlepszą pracę. Do klas przyjdą przedstawiciele biblioteki i przeprowadzą głosowanie.

Zasady głosowania:

Każdy uczeń i nauczyciel może oddać głos na jeden plakat / jedną pracę przestrzenną poprzez podanie jej numeru. Uczniowie nie mogą głosować na pracę kolegów i koleżanek ze swojej klasy.

Jeśli recenzja jakiejś książki Was zainteresuje, zapraszamy do biblioteki.

PROJEKT CZYTELNICZY - GRUDZIEŃ 2017

21.12.2017

Od września do połowy grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną oraz nauczycieli języka polskiego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zadaniem uczniów było wypożyczenie i przeczytanie wybranej książki, znajdującej się w bibliotece oraz przygotowanie plakatu lub przestrzennej pracy plastycznej więcej...

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FILMoTALK

19.12.2017

Dnia 18 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego FILMoTALK. W uroczystości wziął udział dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego, Radosław Jankowski, laureaci konkursu i ich opiekunowie oraz szacowni goście: Pani Jolanta Taperek, Dyrektor Zarządzający szkoły językowej Modern School, współorganizator oraz fundator nagród, a także Pani Elżbieta Szymborska, konsultant języków obcych Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, który był patronem merytoryczno-metodycznym konkursu.

Konkurs,  zwłaszcza jego drugi etap, okazał się dla większości uczniów bardzo dużym wyzwaniem i nieliczna grupa osób podjęła się nakręcenia filmu o swoim rodzinnym mieście. Tym bardziej gratulujemy laureatom, którzy wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze.

Wybierając najlepsze filmy, komisja konkursowa w składzie:

1)  Jolanta Taperek -Dyrektor Modern School

2) Elżbieta Szymborska - konsultant języków obcych WM-ODN

3) Aneta Całka -  nauczyciel języka angielskiego VI LO

wzięła pod uwagę następujące kryteria: względy estetyczne, poziom językowy, oryginalność oraz wkład pracy, jaki uczeń musiał włożyć w przygotowanie filmu i postanowiła przyznać:

- I miejsce – Annie Hanowskiej, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie (oto link do filmu)

- II miejsce - Wiktorii Dąbkowskiej, uczennicy III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Olsztynie

- III miejsce – Michałowi Dąbrowskiemu, uczniowi Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie

- wyróżnienie – Patrycji Płochackiej, uczennicy III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Olsztynie

Gratulujemy bardzo serdecznie i czekamy na Was w przyszłym roku!

SZYBKI KONTAKT

ul. Pstrowskiego 5,
Olsztyn 10-049
E-mail: sekretariat@lo6.olsztyn.pl
Telefon: 0-89 527-93-57
Faks: 0-89 527-67-43

Historia szkoły

Rada pedagogiczna

Samorząd szkolny