Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

Galeria

WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU - PAŹDZIERNIK 2018

9 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczestniczyły w niej klasy Ia i IIa pod opieką nauczycieli: Edyty Gołębiak, Katarzyny Dubickiej, Marty Karbowskiej. Celem wycieczki było kształcenie postawy patriotycznej wśród młodzieży, podtrzymywanie pamięci o przeszłości, kształtowanie tożsamości narodowej. Podczas zwiedzania muzeum z przewodnikiem uczniowie otrzymali niezapomnianą i pełną wzruszeń lekcję historii o II wojnie światowej, doświadczeniach wojennych naszych przodków. Kontakt z muzealnymi eksponatami zapewnił uczniom możliwość przeniesienia się w czasy, gdy miłość do kraju i walka o wolność stawiane były na pierwszym miejscu, gdy ludzie zmuszeni byli do podejmowania błyskawicznych decyzji, a na każdym kroku towarzyszył im lęk o życie swoje i bliskich. Dziś w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości taka wycieczka stanowi ważny punkt w biografii młodego człowieka, dostarczając mu wiedzy, ucząc szacunku do historii, patriotyzmu i poczucia przynależności narodowej.


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA I OTRZĘSINY - PAŹDZIERNIK 2018

W dniu 12 października 2018 miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela oraz ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych. Pan dyrektor po przemówieniu wręczył pracownikom szkoły nagrody, a po uroczystym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się w wielu przygotowanych dla nich konkurencjach.


SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ - PAŹDZIERNIK 2018

W ramach programu unijnego "Szóstka szkoła na szóstkę" w dniach 6-7 października 2018 odbyło się szkolenie rady pedagogicznej. Program zajęć obejmował takie zagadnienia jak: "Elementy diagnozy kompetencji kluczowych uczniów w pracy wychowawcy i pedagoga", "Wykorzystywanie kreatywnego myślenia w rozwiązywaniu problemów logicznych na zajęciach lekcyjnych", "Motywacyjne wykorzystanie stresu".


WYJŚCIE DO KINA - PAŹDZIERNIK 2018

W dniu 8 października 2018 cała nasza szkoła miała wyjście do kina "Helios". Związane to było z prezentacją filmu: "Dywizjon 303. Historia Prawdziwa" przedstawiającego wojenne losy polskich pilotów broniących angielskiego nieba. Całość poprzedzona była krótkim wykładem przybliżającym ówczesne realia.


LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W NBP - PAŹDZIERNIK 2018

Dnia 3 października 2018 r. uczniowie kl. I a wraz z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości p. E. Gołębiak uczestniczyli w warsztatach w NBP Oddział w Olsztynie. Główny specjalista d/s. edukacji przybliżył uczniom etapy produkcji banknotów w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Mogliśmy zobaczyć wycofane już z obiegu banknoty o nominałach 1000000 zł i 2000000 zł. Uczniowie mogli również obejrzeć i porównać wielkość oraz szatę graficzną banknotu o nominale 500zł z innymi banknotami oraz zobaczyć ich zabezpieczenie. Atrakcją warsztatów była możliwość skorzystania z urządzenia do odczytania zabezpieczenia na banknotach obiegowych. Poza tym młodzież wzięła udział w zagadce, która polegała na odnalezieniu fałszywego banknotu, wśród dwóch niebędących już w obiegu o nominale 2000000 zł. Czworo uczniów wykazało się spostrzegawczością i wskazało fałszywy banknot. W nagrodę otrzymali okolicznościową monetą w standardzie obiegowym o nominale 5 zł. Z kolei jedna uczennica została nagrodzona brykietem ze zmielonych banknotów o wartości 100 000 zł za to, że odgadła ile było w worku zmielonych banknotów. A było ich ok. 3 000 000 sztuk. Ciekawe zajęcia z podstaw przedsiębiorczości były uzupełnieniem wiedzy z zakresu roli pieniądza i banku centralnego w gospodarce.


WYCIECZKA DO UWM - WRZESIEŃ 2018

Klasa 2d była na wycieczce na wydziale weterynarii UWM w Olsztynie. Mieli okazję zobaczyć salę z mikroskopami świetlnymi, gdzie oglądali różne typy komórek pochodzenia zwierzęcego.


KIERMASZ CIAST - WRZESIEŃ 2018

W dniu 28 września w naszej szkole został zorganizowany kiermasz ciast. Wszystkie wpływy ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na potrzeby naszej biblioteki.


PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - WRZESIEŃ 2018

Po wakacyjnej przerwie 24 września 2018 uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego ponownie odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Olsztynie. Tym razem tematem przewodnim zajęć „Czytanki – fikanki” była jesień. Pod opieką K. Dubickiej w zabawach z przedszkolakami uczestniczyli: Aleksandra Plakwicz, Ludwika Hornatkiewicz, Laura Szydlik, Stepan Basarab (klasa IIa) oraz Oliwia Stopińska (klasa Id). W rolę Pani Jesień znakomicie wcieliła się Ludwika, która przyniosła do przedszkola „worek” darów jesieni, które zaprezentowała dzieciom. Największą furorę zrobił oczywiście prawdziwy muchomor! Dzieci wysłuchały intepretacji wierszy poświęconych tematyce jesiennej, np. „Portret jesieni” (D. Gellner), „Drzewo”(D. Wawiłow), „Parasole” (H.Bechlerowej), a potem bawiły się z uczniami w jesienne zabawy w rytm przygotowanej na tę okazję muzyki.


GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW - WRZESIEŃ 2018

W dniu 7 września 2018 odbyła się w naszej szkole giełda podręczników. Uczniowie mieli okazję kupić od siebie potrzebne podręczniki.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - WRZESIEŃ 2018

W dniu 3 września 2018 odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan dyrektor w swoim przemówieniu przedstawił najważniejsze informacje dotyczące uczniów w bieżącym roku szkolnym.


 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia