Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.

Galeria

OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - LUTY 2017

9 lutego 2017 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się drugie z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Tym razem gościem spotkania był Pan Michał Porycki – dziennikarz Radia Olsztyn. W spotkaniu uczestniczyły klasy: IIIc, IIIb, Ib oraz IIc. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z panem Poryckim na temat jego doświadczeń zawodowych, funkcjonowania mediów, oczekiwań współczesnego odbiorcy, manipulacji. Wzięli również udział w warsztatach dziennikarskich – wcielili się w rolę dziennikarzy, przeprowadzili sondę uliczną. Spotkanie zostało zorganizowane i poprowadzone przez p. K. Dubicką.


CZYTANIE DZIEŁ HENRYKA SIENKIEWICZA - STYCZEŃ 2017

Kontynuując szkolną tradycję odbyło się czwarte czytanie dzieł znanych polskich pisarzy. Tym razem czytano mniej znane dzieła Henryka Sienkiewicza.


PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - STYCZEŃ 2017

12 stycznia 2017 odbyło się czwarte spotkanie uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Olsztynie – „Czytanki - fikanki”, poświęcone propagowaniu postaw czytelniczych. W spotkaniu tym wzięły udział: Weronika Bilicka, Karolina Rutkowska, Karolina Deptuła oraz Zuzia Szatkowska z klasy IIe pod opieką p. Katarzyny Dubickiej. Tym razem uczennice spotkały się z grupą najmłodszych dzieci. Przedszkolaki usłyszały opowieść pt. „Kajtuś u dentysty” M. Daly, następnie wzięły udział w zgadywankach i zabawach dotyczących zwierząt. Poznały piosenkę „Szczotka, pasta...”. Tematykę zajęć podporządkowano nauce czystości.


STUDNIÓWKA - STYCZEŃ 2017

W dniu 14 stycznia 2017 w hotelu Omega w Olsztynie odbyła się studniówka klas trzecich


BOOKCROSSING W NASZEJ SZKOLE - STYCZEŃ 2017

Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych ( stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.


LEKCJA ANGIELSKIEGO W SZKOLE I PRZEDSZKOLU - GRUDZIEŃ 2016

W grudniu 2016 uczniowie klas IE i IIE odwiedzili Szkołę Podstawową nr 34 oraz Przedszkole Miejskie nr 29 w Olsztynie prezentując przedstawienie w języku angielskim zatytułowane: "Świąteczna przygoda - porwanie Mikołaja". Wystąpienie było połączone z nauką języka angielskiego w formie gier i zabaw słowno - ruchowych


JASEŁKA - GRUDZIEŃ 2016

22 grudnia 2016 odbyły się w naszej szkole Jasełka. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością kolęd, biorąc udział w quizie. Świąteczny nastrój pobudził do wspólnego śpiewania.


PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - GRUDZIEŃ 2016

15 grudnia 2016 odbyło się trzecie spotkanie uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Olsztynie – „Czytanki - fikanki”. W spotkaniu tym wzięli udział: Aleksandra Kubiak, Klaudia Kojro oraz Igor Fliga z klasy IIIc pod opieką p. Katarzyny Dubickiej, a podporządkowano je tematowi związanemu ze świątecznymi przygotowaniami, zwyczajami wigilijnymi, z zaangażowaniem dzieci w przedświąteczne prace. Celem spotkania było propagowanie postaw czytelniczych wśród najmłodszych. Uczniowie przeczytali dzieciom opowiadanie B. Stenki pt. „Wigilia na dwa łóżka”, następnie porozmawiali z nimi o zawartej w niej historii. Dzieciom zaproponowane zostały zabawy ruchowe i muzyczne nawiązujące do czasu świąt, oraz plastyczne (wykonanie świątecznego drzewka i bombek).


"FANTASTYCZNY DZIEŃ W FANTASTYCZNEJ SZKOLE" - GRUDZIEŃ 2016

W dniu 15 grudnia 2016 odbył się w naszej szkole Dzień Fantastyki. Wielu uczniów przebrało się za jakąś fantastyczną postać a najlepsze charakteryzacje zostały wyróżnione tytułem: " Króla i Królowej Fantastyki". W ramach imprezy przewidziano wiele atrakcji między innymi quiz wiedzy o filmach fantastycznych, turniej gry w planszówki, escape room, konkurs kulinarny "Fantastyczna potrawa", seans filmowy.


OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - GRUDZIEŃ 2016

13 grudnia 2016 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się pierwsze z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Gościem spotkania był Patryk Dziczek – poeta, założyciel kawiarni artystycznej w Sopocie. Spotkanie odbyło się z udziałem Dyrekcji – p. Radosława Jankowskiego, p. Ireny Jakóbowskiej oraz p. Andrzeja Kopińskiego i p. Wiesławy Kwirant. Zorganizowane i poprowadzone zostało przez p. Katarzynę Dubicką. Uczestniczyła w nim klasa objęta programem – IIIc oraz IIe. Uczniowie mieli okazję posłuchać wierszy autorstwa pana Patryka Dziczka, posłuchać muzyki w wykonaniu przyjaciela byłego absolwenta szkoły, porozmawiać o jego wspomnieniach związanych ze szkołą, pasjach, tworzeniu poezji oraz prowadzeniu kawiarni. Sami uczniowie także chętnie dzielili się swoimi przeżyciami i doświadczeniami związanymi ze szkołą.


 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  OstatniaNASZA SZKOŁA

Pierwotnie - w budynku naszej szkoły - mieścił się Zespół Szkół Budowlanych im.Gabriela Narutowicza. W 1990 roku zostało założone VI Liceum Ogólnokształcące...

NASZE PROFILE

Najnowsze profile klas na rok szkolny 2017/2018

Aktualności

PROMOCJA NASZEJ KSIĄŻKI

26.09.2017

Kochani uczniowie i nauczyciele!

 

W poprzednim roku szkolnym (2016/2017) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pt. „Misja – książka!”. W VI Liceum spod ręki naszych aktywnych uczniów wyszedł zbiór sześciu opowiadań, a korekty książki dokonała pani Katarzyna Dubicka, polonistka. Książka nosi tytuł „Sztuka kłamstwa” i została wzbogacona o grafikę wykonaną przez ucznia Igora Fligę, który w tym roku ukończył naszą szkołę. Przez kilka miesięcy książkę można było czytać i oddawać na nią głosy na stronie niezależnego serwisu internetowego Ridero, a w czerwcu została wydana. Chcielibyśmy zachęcić Was, drodzy uczniowie i nauczyciele, do jej lektury. To dla nas ogromne wyróżnienie, że mogliśmy wziąć udział w tak dużym konkursie, i choć nie zajęliśmy pierwszego miejsca,  jesteśmy dumni, że udało się nam stworzyć własną książkę. „Sztuka kłamstwa” jest dostępna w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że po nią sięgniecie, i że umili Wam ona czas w długie jesienno-zimowe wieczory. Może polecicie ją też swoim znajomym... Przyjemnej lektury!  

Autorzy opowiadań: A. Nadrowska, K. Wasilewska, P. Cieloch, Ż. Marzyńska, A. Mach, W. Bilicka.

STYPENDIA SZKOLNE

05.09.2017

UWAGA!!!

STYPENDIA SZKOLNE!!!

SZYBKI KONTAKT

ul. Pstrowskiego 5,
Olsztyn 10-049
E-mail: sekretariat@lo6.olsztyn.pl
Telefon: 0-89 527-93-57
Faks: 0-89 527-67-43

Historia szkoły

Rada pedagogiczna

Samorząd szkolny