Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

KIERMASZ CIAST - WRZESIEŃ 2018

W dniu 28 września w naszej szkole został zorganizowany kiermasz ciast. Wszystkie wpływy ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na potrzeby naszej biblioteki.

PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - WRZESIEŃ 2018

Po wakacyjnej przerwie 24 września 2018 uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego ponownie odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Olsztynie. Tym razem tematem przewodnim zajęć „Czytanki – fikanki” była jesień. Pod opieką K. Dubickiej w zabawach z przedszkolakami uczestniczyli: Aleksandra Plakwicz, Ludwika Hornatkiewicz, Laura Szydlik, Stepan Basarab (klasa IIa) oraz Oliwia Stopińska (klasa Id). W rolę Pani Jesień znakomicie wcieliła się Ludwika, która przyniosła do przedszkola „worek” darów jesieni, które zaprezentowała dzieciom. Największą furorę zrobił oczywiście prawdziwy muchomor! Dzieci wysłuchały intepretacji wierszy poświęconych tematyce jesiennej, np. „Portret jesieni” (D. Gellner), „Drzewo”(D. Wawiłow), „Parasole” (H.Bechlerowej), a potem bawiły się z uczniami w jesienne zabawy w rytm przygotowanej na tę okazję muzyki.

GIEŁDA PODRĘCZNIKÓW - WRZESIEŃ 2018

W dniu 7 września 2018 odbyła się w naszej szkole giełda podręczników. Uczniowie mieli okazję kupić od siebie potrzebne podręczniki.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - WRZESIEŃ 2018

W dniu 3 września 2018 odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan dyrektor w swoim przemówieniu przedstawił najważniejsze informacje dotyczące uczniów w bieżącym roku szkolnym.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - CZERWIEC 2018

W dniu 22 czerwca 2018 odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. Pan dyrektor wręczył nagrody i świadectwa najlepszym uczniom. Na zakończenie nasz szkolny zespół zaśpiewał kilka popularnych piosenek.

IMPREZA: "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" POŁĄCZONA Z DNIEM SPORTU" - CZERWIEC 2018

W dniu 8 czerwca 2018 odbyła się w naszej szkole podwójna impreza łącząca dzień popularyzacji książki: "Jak nie czytam, jak czytam" oraz powszechnie już znany "Dzień sportu". W trakcie trwania imprezy odbyło się szereg wydarzeń związanych zarówno z książką jak i ćwiczeniami sportowymi. Na koniec odbył się mecz siatkówki pomiędzy przedstawicielami klas pierwszych i drugich.

KONKURS "MISTRZ KLAWIATURY" - CZERWIEC 2018

W dniu 7 czerwca 2018 odbył się finał konkursu "Mistrz klawiatury". Wszyscy chętni mogli wykazać się umiejętnością szybkiego pisania na komputerze. W trakcie konkursu obowiązywał podział na dwie kategorie: pierwsza to pisanie tekstu z patrzeniem na klawiaturę, druga to pisanie bez patrzenia na klawiaturę. Miejsce pierwsze w pierwszej kategorii zajął: Wojciech Polakowski (kl IIC), w drugiej kategorii miejsce pierwsze zajął: Konrad Bem (kl. ID). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy :)

OSTATNI DZWONEK - KWIECIEŃ 2018

W dniu 27 kwietnia 2018 nastąpiło uroczyste pożegnanie klas trzecich. Po przemówieniu pana dyrektora uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody za różne osiągnięcia. Nasz szkolny zespół zaśpiewał dwie pożegnalne piosenki.

LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH - KWIECIEŃ 2018

Dnia 16.04.2018 r. na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości w kl. I b oraz kl. I e przeprowadzono akcję edukacyjną Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pt: „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Podczas zajęć na podstawie dostarczonych przez organizatorów projektu materiałów (film informacyjny, film z dobrymi praktykami/przykładami przedsiębiorczości młodych ludzi, komiks, zadanie konkursowe) uczniowie mieli okazję zapoznać się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Podczas zajęć młodzież rozwiązywała zadanie konkursowe. Troje uczniów z każdej klasy, którzy najszybciej rozwiązali zadanie otrzymali karty upominkowe do sieci Empik. Zwycięzcami zostały następujące osoby: KL. I B: I miejsce: Gnyp Kamila II miejsce: Olbryś Paulina III miejsce Wachowska Zuzanna KL. I E: I miejsce: Krzysztoń Arletta II miejsce: Kobus Natalia III miejsce: Liczmańska Patrycja Gratulujemy!

PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - KWIECIEŃ 2018

12 kwietnia 2018 w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Olsztynie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czytanki - fikanki”. W spotkaniu z przedszkolakami uczestniczyła młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego: Sandra Dudek, Zosia Polak, Kacper Chojnowski, Kacper Kuczyński z klasy Ia pod opieką p. Katarzyny Dubickiej. Tematem zajęć była wiosna i wszystko, co jej dotyczy. Uczniowie przeczytali dzieciom książkę „Martynka w ogrodzie” G. Delahaye (w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej), pobudzającą dziecięcą wyobraźnię, podkreślającą wartość solidarności i współpracy, zachęcającą do aktywności. Dzieci odgadywały wiosenne zagadki i bawiły się z uczniami w zabawy ruchowe podporządkowane tematowi związanemu z wiosną. Zajęcia wzbogacone zostały o grę na gitarze przez Kacpra Kuczyńskiego. On, jak i pozostali uczniowie wspaniale wywiązali się ze swojej roli

« Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia