Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

Galeria

LEKCJA "PATRIOTYCZNE POGADANKI" - PAŹDZIERNIK 2018

29 października 2018 w ramach kształcenia postaw patriotycznych i w związku ze zbliżającymi się obchodami 100-lecia niepodległości Polski, uczniowie klasy IIa pod opieką nauczyciela K. Dubickiej wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie, by przeprowadzić lekcję "Patriotyczne pogadanki”. Młodzież przeprowadziła quiz o tematyce związanej z Polską, wykorzystała metody aktywne do pracy nad wierszem W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, a także rozmawiała z dziećmi na temat najważniejszych symboli narodowych, takich jak godło, hymn, flaga. Dzieci wykonywały serca z papieru, w które wpisywały swoje skojarzenia do słowa Polska. Na koniec spotkania wysłuchały fragmentów książki Wioletty Piaseckiej „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. Spotkanie z dziećmi z drugiej klasy szkoły podstawowej zapoczątkowało dialog pokoleń, którego kontynuacją będzie spotkanie z ludźmi starszymi w DPS „Kombatant”. Dla młodych ludzi to doskonała okazja, by porównać swoje pojmowanie historii, narodu, ojczyzny, patriotyzmu ze spostrzeżeniami dzieci i osób starszych.


WOLONTARIAT NASZYCH UCZNIÓW - PAŹDZIERNIK 2018

17 października uczniowie IIb naszej szkoły uczestniczyli w organizacji Dnia Treningu Motorycznego Olimpiad Specjalnych. Impreza sportowa odbyła się w sali gimnastycznej OSiR przy ulicy Głowackiego. Wolontariusze mieli pod opieką ponad 40 specjalnych sportowców, dla których były to bardzo ważne zawody. Dały im wiele radości i uśmiechów na twarzach.


OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - PAŹDZIERNIK 2018

22 października 2018 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się kolejne z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Gościem spotkania była pani Marta Bartoszewicz – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyn. W spotkaniu zorganizowanym przez nauczycieli K. Dubicką oraz E. Gołębiak, wzięli udział uczniowie klasy Ie i IIa. Pani Marta opowiedziała nam o przebiegu swojej drogi osobistej i zawodowej, a także podzieliła się wspomnieniami związanymi ze szkołą. Ponadto uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach poświęconych publicznym wystąpieniom. To dziś w erze komputeryzacji niezwykle cenna lekcja życia, pozwalająca zrozumieć mechanizmy rządzące językiem, ucząca zabierania głosu, dbałości o język, jego poprawność i szacunku wobec rozmówcy. Niezwykle cenna chociażby dlatego, że umiejętności właściwej komunikacji niezbędne są nie tylko podczas egzaminu z języka polskiego, ale i w codziennym życiu, np. podczas starania się o pracę.


ZABAWY I GRY TERENOWE Z GPS - PAŹDZIERNIK 2018

13 października 2018 r. uczniowie VI LO w Olsztynie uczestniczyli w wycieczce turystycznej w ramach „Projektu 6 na 6”. Tematem wycieczki były: 1.Czym jest geocaching 2.Wykorzystanie GPS do wyznaczonych elementów środowiska geograficznego Przy pomocy GPS-ów, kompasów i mapy turystycznej uczniowie klas III c i II a przeszli ok. 15 km w poszukiwaniu jezior położonych na terenie Olsztyna. Trasa rozpoczęła się nad Jeziorem Krzywym – na plaży miejskiej. Po zapoznaniu się z zasadami zabawy i gry terenowej z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa uczniowie pod kierunkiem nauczyciela geografii rozpoczęli pieszą wędrówkę. Trasę podzielono na etapy zdobywając kolejne cele. I etap: Jezioro Krzywe – Jezioro Sukiel II etap: Jezioro Sukiel – Jezioro Żbik III etap: Jezioro Żbik – Jezioro Siginek (Podkówka) IV etap: Jezioro Siginek– Jezioro Długie Jednocześnie uczniowie analizowali na bieżąco topografię terenu z uwzględnieniem genezy i jego polodowcowego charakteru. Oceniali również zmiany współczesne związane z wpływem człowieka na środowisko przyrodnicze.


WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU - PAŹDZIERNIK 2018

9 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczestniczyły w niej klasy Ia i IIa pod opieką nauczycieli: Edyty Gołębiak, Katarzyny Dubickiej, Marty Karbowskiej. Celem wycieczki było kształcenie postawy patriotycznej wśród młodzieży, podtrzymywanie pamięci o przeszłości, kształtowanie tożsamości narodowej. Podczas zwiedzania muzeum z przewodnikiem uczniowie otrzymali niezapomnianą i pełną wzruszeń lekcję historii o II wojnie światowej, doświadczeniach wojennych naszych przodków. Kontakt z muzealnymi eksponatami zapewnił uczniom możliwość przeniesienia się w czasy, gdy miłość do kraju i walka o wolność stawiane były na pierwszym miejscu, gdy ludzie zmuszeni byli do podejmowania błyskawicznych decyzji, a na każdym kroku towarzyszył im lęk o życie swoje i bliskich. Dziś w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości taka wycieczka stanowi ważny punkt w biografii młodego człowieka, dostarczając mu wiedzy, ucząc szacunku do historii, patriotyzmu i poczucia przynależności narodowej.


UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA I OTRZĘSINY - PAŹDZIERNIK 2018

W dniu 12 października 2018 miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela oraz ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych. Pan dyrektor po przemówieniu wręczył pracownikom szkoły nagrody, a po uroczystym ślubowaniu uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się w wielu przygotowanych dla nich konkurencjach.


SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ - PAŹDZIERNIK 2018

W ramach programu unijnego "Szóstka szkoła na szóstkę" w dniach 6-7 października 2018 odbyło się szkolenie rady pedagogicznej. Program zajęć obejmował takie zagadnienia jak: "Elementy diagnozy kompetencji kluczowych uczniów w pracy wychowawcy i pedagoga", "Wykorzystywanie kreatywnego myślenia w rozwiązywaniu problemów logicznych na zajęciach lekcyjnych", "Motywacyjne wykorzystanie stresu".


WYJŚCIE DO KINA - PAŹDZIERNIK 2018

W dniu 8 października 2018 cała nasza szkoła miała wyjście do kina "Helios". Związane to było z prezentacją filmu: "Dywizjon 303. Historia Prawdziwa" przedstawiającego wojenne losy polskich pilotów broniących angielskiego nieba. Całość poprzedzona była krótkim wykładem przybliżającym ówczesne realia.


LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W NBP - PAŹDZIERNIK 2018

Dnia 3 października 2018 r. uczniowie kl. I a wraz z nauczycielem podstaw przedsiębiorczości p. E. Gołębiak uczestniczyli w warsztatach w NBP Oddział w Olsztynie. Główny specjalista d/s. edukacji przybliżył uczniom etapy produkcji banknotów w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Mogliśmy zobaczyć wycofane już z obiegu banknoty o nominałach 1000000 zł i 2000000 zł. Uczniowie mogli również obejrzeć i porównać wielkość oraz szatę graficzną banknotu o nominale 500zł z innymi banknotami oraz zobaczyć ich zabezpieczenie. Atrakcją warsztatów była możliwość skorzystania z urządzenia do odczytania zabezpieczenia na banknotach obiegowych. Poza tym młodzież wzięła udział w zagadce, która polegała na odnalezieniu fałszywego banknotu, wśród dwóch niebędących już w obiegu o nominale 2000000 zł. Czworo uczniów wykazało się spostrzegawczością i wskazało fałszywy banknot. W nagrodę otrzymali okolicznościową monetą w standardzie obiegowym o nominale 5 zł. Z kolei jedna uczennica została nagrodzona brykietem ze zmielonych banknotów o wartości 100 000 zł za to, że odgadła ile było w worku zmielonych banknotów. A było ich ok. 3 000 000 sztuk. Ciekawe zajęcia z podstaw przedsiębiorczości były uzupełnieniem wiedzy z zakresu roli pieniądza i banku centralnego w gospodarce.


WYCIECZKA DO UWM - WRZESIEŃ 2018

Klasa 2d była na wycieczce na wydziale weterynarii UWM w Olsztynie. Mieli okazję zobaczyć salę z mikroskopami świetlnymi, gdzie oglądali różne typy komórek pochodzenia zwierzęcego.


 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia