Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

Galeria

JASEŁKA - GRUDZIEŃ 2018

W dniu 21 grudnia 2018 odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z nadchodzącymi świętami. Po złożeniu życzeń przez pana dyrektora oraz wręczeniu nagród dla uczniów, została przedstawiona słowno-muzyczna inscenizacja. Miała ona na celu zastanowienie się nad prawdziwym charakterem świąt. Po uroczystości wszyscy spotkali się na wigiliach klasowych.


WOLONTARIAT - GRUDZIEŃ 2018

W środę 19 grudnia uczniowie klas 1a, 1b, 1d, 2e i 2b wybrali się do szpitala dziecięcego w Olsztynie, aby w ramach wolontariatu czytać dzieciom bajki. Dzieci były zachwycone, a rodzice wdzięczni za chwilę oddechu. Zachęceni uśmiechami na twarzach małych wielbicieli książek, w styczniu chcemy odwiedzić szpital ponownie.


GWIAZDKA DLA MALWINY - GRUDZIEŃ 2018

Uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawcy zorganizowali w klasie świąteczną akcję „Gwiazdka dla Malwiny”. Przez kilka ostatnich dni przynosili do szkoły dary dla 12-letniej dziewczynki mieszkającej z babcią w Spręcowie. Do akcji pomocy Malwinie włączyli się również rodzice uczniów, zakupując książki, kosmetyki, słodycze oraz materiały papiernicze, a nawet drobne ubrania. 10 grudnia prezenty trafiły w ręce Malwinki. Radość dziewczynki nie miała granic, a rodzice i uczniowie IIa okazali naprawdę wielkie serce, dzieląc się w tym przedświątecznym okresie tym, co sami posiadają. W imieniu jej i jej babci składam na Wasze ręce ogromne podziękowania! Katarzyna Dubicka


MIKOŁAJKI - GRUDZIEŃ 2018

Dużo się w naszej szkole działo ostatnio w związku z Mikołajkami. Najpierw samorząd szkolny przystroił szkolne korytarze, potem Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami obdarowywał uczniów słodkimi łakociami. Zorganizowano też świąteczny kiermasz ciast oraz prowadzono zbiórkę karmy dla zwierząt.


100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - LISTOPAD 2018

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość związana z 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu polskiego hymnu wszyscy mieli okazję zobaczyć prezentację przedstawiającą najwybitniejszych Polaków. Przeprowadzono też test sprawdzający historyczną wiedzę uczniów. A po odśpiewaniu wielu patriotycznych pieśni wszyscy raczyli się wspaniałym poczęstunkiem.


WYJŚCIE DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ "KOMBATANT" - LISTOPAD 2018

5 listopada 2018 odbyło się wyjście do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Wyjście uczniów klasy IIa pod opieką K. Dubickiej i E. Gołębiak zorganizowano w związku ze zbliżającymi się obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Celem spotkania młodzieży z ludźmi starszymi było stworzenie dialogu pokoleń, zestawienie spostrzeżeń i refleksji związanych z postawą patriotyczną, pojmowaniem historii i narodu. Młodzież przygotowała dla osób starszych prezentację na temat patriotyzmu definiowanego na podstawie fragmentów wierszy i wypowiedzi znanych osób (np. J. Kochanowskiego, A. Asnyka, M. Konopnickiej, Jana Pawła II). Następnie uczniowie VI LO rozmawiali z seniorami o historii, trudnościach dotyczących kształcenia postaw patriotycznych, współczesnych patriotach, ojczyźnie. Na koniec spotkania wręczyli seniorom wykonane przez siebie serca i otrzymali od nich słowne przesłanie, które będą mogli wykorzystać w swoim życiu.


LEKCJA "PATRIOTYCZNE POGADANKI" - PAŹDZIERNIK 2018

29 października 2018 w ramach kształcenia postaw patriotycznych i w związku ze zbliżającymi się obchodami 100-lecia niepodległości Polski, uczniowie klasy IIa pod opieką nauczyciela K. Dubickiej wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie, by przeprowadzić lekcję "Patriotyczne pogadanki”. Młodzież przeprowadziła quiz o tematyce związanej z Polską, wykorzystała metody aktywne do pracy nad wierszem W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, a także rozmawiała z dziećmi na temat najważniejszych symboli narodowych, takich jak godło, hymn, flaga. Dzieci wykonywały serca z papieru, w które wpisywały swoje skojarzenia do słowa Polska. Na koniec spotkania wysłuchały fragmentów książki Wioletty Piaseckiej „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. Spotkanie z dziećmi z drugiej klasy szkoły podstawowej zapoczątkowało dialog pokoleń, którego kontynuacją będzie spotkanie z ludźmi starszymi w DPS „Kombatant”. Dla młodych ludzi to doskonała okazja, by porównać swoje pojmowanie historii, narodu, ojczyzny, patriotyzmu ze spostrzeżeniami dzieci i osób starszych.


WOLONTARIAT NASZYCH UCZNIÓW - PAŹDZIERNIK 2018

17 października uczniowie IIb naszej szkoły uczestniczyli w organizacji Dnia Treningu Motorycznego Olimpiad Specjalnych. Impreza sportowa odbyła się w sali gimnastycznej OSiR przy ulicy Głowackiego. Wolontariusze mieli pod opieką ponad 40 specjalnych sportowców, dla których były to bardzo ważne zawody. Dały im wiele radości i uśmiechów na twarzach.


OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - PAŹDZIERNIK 2018

22 października 2018 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się kolejne z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Gościem spotkania była pani Marta Bartoszewicz – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyn. W spotkaniu zorganizowanym przez nauczycieli K. Dubicką oraz E. Gołębiak, wzięli udział uczniowie klasy Ie i IIa. Pani Marta opowiedziała nam o przebiegu swojej drogi osobistej i zawodowej, a także podzieliła się wspomnieniami związanymi ze szkołą. Ponadto uczniowie szkoły wzięli udział w warsztatach poświęconych publicznym wystąpieniom. To dziś w erze komputeryzacji niezwykle cenna lekcja życia, pozwalająca zrozumieć mechanizmy rządzące językiem, ucząca zabierania głosu, dbałości o język, jego poprawność i szacunku wobec rozmówcy. Niezwykle cenna chociażby dlatego, że umiejętności właściwej komunikacji niezbędne są nie tylko podczas egzaminu z języka polskiego, ale i w codziennym życiu, np. podczas starania się o pracę.


ZABAWY I GRY TERENOWE Z GPS - PAŹDZIERNIK 2018

13 października 2018 r. uczniowie VI LO w Olsztynie uczestniczyli w wycieczce turystycznej w ramach „Projektu 6 na 6”. Tematem wycieczki były: 1.Czym jest geocaching 2.Wykorzystanie GPS do wyznaczonych elementów środowiska geograficznego Przy pomocy GPS-ów, kompasów i mapy turystycznej uczniowie klas III c i II a przeszli ok. 15 km w poszukiwaniu jezior położonych na terenie Olsztyna. Trasa rozpoczęła się nad Jeziorem Krzywym – na plaży miejskiej. Po zapoznaniu się z zasadami zabawy i gry terenowej z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa uczniowie pod kierunkiem nauczyciela geografii rozpoczęli pieszą wędrówkę. Trasę podzielono na etapy zdobywając kolejne cele. I etap: Jezioro Krzywe – Jezioro Sukiel II etap: Jezioro Sukiel – Jezioro Żbik III etap: Jezioro Żbik – Jezioro Siginek (Podkówka) IV etap: Jezioro Siginek– Jezioro Długie Jednocześnie uczniowie analizowali na bieżąco topografię terenu z uwzględnieniem genezy i jego polodowcowego charakteru. Oceniali również zmiany współczesne związane z wpływem człowieka na środowisko przyrodnicze.


 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia