Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - LUTY 2019

Dnia 7 lutego 2019 r. w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się kolejne spotkanie poświęcone byłym absolwentom szkoły. Gościem spotkania była pani Eewlina Zdancewicz-Pękala. Z wykształcenia i pasji dziennikarka. W spotkaniu zorganizowanym przez p. E. Gołębiak oraz p. K. Dubicką, wzięli udział uczniowie klasy I a.

MISTRZOSTWA SZKÓŁ ŚREDNICH W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT - LUTY 2019

27 lutego 2019 reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zdobyła wicemistrzostwo Olsztyna w unihokeju. Drużyna grała w składzie: Michalina Pich, Sandra Gieroś, Wiktoria Fidurska, Alicja Spychała, Ola Kleba i Ewelina Zapadka. Wszystkim dziewczętom gratulujemy.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - LUTY 2019

W dniu 5 lutego 2019 został zorganizowany w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tego święta uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w quizie poszerzającym ich wiedzę z zagrożeń internetowych. Wysłuchali również informacji o przyczynach zorganizowania tego święta.

WIZYTA W PRZEDSZKOLU W KLEWKACH - GRUDZIEŃ 2018

W dniach 17 i 20 grudnia uczniowie naszej szkoły pełnili godnie rolę św. Mikołaja i reniferek w przedszkolu w Klewkach. Spisali się dzielnie odpowiadając na pytania dzieci i zdając test na przedszkolaka. Prezenty zostały rozdane, a misja wypełniona.

JASEŁKA - GRUDZIEŃ 2018

W dniu 21 grudnia 2018 odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z nadchodzącymi świętami. Po złożeniu życzeń przez pana dyrektora oraz wręczeniu nagród dla uczniów, została przedstawiona słowno-muzyczna inscenizacja. Miała ona na celu zastanowienie się nad prawdziwym charakterem świąt. Po uroczystości wszyscy spotkali się na wigiliach klasowych.

WOLONTARIAT - GRUDZIEŃ 2018

W środę 19 grudnia uczniowie klas 1a, 1b, 1d, 2e i 2b wybrali się do szpitala dziecięcego w Olsztynie, aby w ramach wolontariatu czytać dzieciom bajki. Dzieci były zachwycone, a rodzice wdzięczni za chwilę oddechu. Zachęceni uśmiechami na twarzach małych wielbicieli książek, w styczniu chcemy odwiedzić szpital ponownie.

GWIAZDKA DLA MALWINY - GRUDZIEŃ 2018

Uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawcy zorganizowali w klasie świąteczną akcję „Gwiazdka dla Malwiny”. Przez kilka ostatnich dni przynosili do szkoły dary dla 12-letniej dziewczynki mieszkającej z babcią w Spręcowie. Do akcji pomocy Malwinie włączyli się również rodzice uczniów, zakupując książki, kosmetyki, słodycze oraz materiały papiernicze, a nawet drobne ubrania. 10 grudnia prezenty trafiły w ręce Malwinki. Radość dziewczynki nie miała granic, a rodzice i uczniowie IIa okazali naprawdę wielkie serce, dzieląc się w tym przedświątecznym okresie tym, co sami posiadają. W imieniu jej i jej babci składam na Wasze ręce ogromne podziękowania! Katarzyna Dubicka

MIKOŁAJKI - GRUDZIEŃ 2018

Dużo się w naszej szkole działo ostatnio w związku z Mikołajkami. Najpierw samorząd szkolny przystroił szkolne korytarze, potem Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami obdarowywał uczniów słodkimi łakociami. Zorganizowano też świąteczny kiermasz ciast oraz prowadzono zbiórkę karmy dla zwierząt.

100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - LISTOPAD 2018

W dniu 9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość związana z 100-ną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu polskiego hymnu wszyscy mieli okazję zobaczyć prezentację przedstawiającą najwybitniejszych Polaków. Przeprowadzono też test sprawdzający historyczną wiedzę uczniów. A po odśpiewaniu wielu patriotycznych pieśni wszyscy raczyli się wspaniałym poczęstunkiem.

WYJŚCIE DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ "KOMBATANT" - LISTOPAD 2018

5 listopada 2018 odbyło się wyjście do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Wyjście uczniów klasy IIa pod opieką K. Dubickiej i E. Gołębiak zorganizowano w związku ze zbliżającymi się obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Celem spotkania młodzieży z ludźmi starszymi było stworzenie dialogu pokoleń, zestawienie spostrzeżeń i refleksji związanych z postawą patriotyczną, pojmowaniem historii i narodu. Młodzież przygotowała dla osób starszych prezentację na temat patriotyzmu definiowanego na podstawie fragmentów wierszy i wypowiedzi znanych osób (np. J. Kochanowskiego, A. Asnyka, M. Konopnickiej, Jana Pawła II). Następnie uczniowie VI LO rozmawiali z seniorami o historii, trudnościach dotyczących kształcenia postaw patriotycznych, współczesnych patriotach, ojczyźnie. Na koniec spotkania wręczyli seniorom wykonane przez siebie serca i otrzymali od nich słowne przesłanie, które będą mogli wykorzystać w swoim życiu.

« Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia