Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.

Galeria

NAUKA PROGRAMOWANIA NA UWM - KWIECIEŃ 2017

W dniach 21 i 24 kwietnia 2017 klasy IIC i IIIC uczestniczyły w zajęciach programowania przygotowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczniowie uczyli się rozwiązywać zadania maturalne z wykorzystaniem różnych języków programowania.


WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO - KWIECIEŃ 2017

W dniu 10.04 uczennice klasy 2d i 2b pod opieką pani Małgorzaty Smolińskiej brały udział w zajęciach I roku Filologii Germańskiej. Uczennice czynnie włączyły się w zajęcia ćwicząc czas przeszły Perfekt. To był miło i efektywnie spędzony czas


KONKURS RECYTATORSKI - MARZEC 2017

24.03.17 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Brało w nim udział sześć naszych uczennic: Weronika Bilicka 2e, Emilia Golian 2e, Żaneta Marzyńska 2e, Katarzyna Wasilewska 2e, Olena Burkiewicz 2d oraz Beata Pszczółkowska 2d. Olena Burkiewicz recytujac wiersz K.I. Gałczyńskiego "Zaczarowana dorożka" zdobyła pierwsze miejsce, natomiast Beata Pszczółkowska z wierszem Z. Herberta "U wrót doliny" zajęła drugie miejsce. Pozostałe dziewczyny otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!!!


OSOBOWOŚCI VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - MARZEC 2017

17 marca 2017 roku w ramach realizacji programu wychowawczego „Osobowości VI Liceum Ogólnokształcącego”, odbyło się kolejne z cyklu spotkań poświęconych byłym absolwentom szkoły. Gościem spotkania był Pan Kamil Kowalewicz – grafik, autor bloga „Robimy podróże”, miłośnik podróżowania. W spotkaniu zorganizowanym przez nauczyciela K. Dubicką, wzięli udział uczniowie klasy IIIc, IIa i IIc. Hasłem przewodnim spotkania było „Niemożliwe istnieje”. Pan Kamil przygotował prezentację dotyczącą siebie i swoich doświadczeń, związanych z podróżami, ale przede wszystkim – będąc osobą poruszającą się na wózku – pozwolił nam uwierzyć, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych! To było niezwykle poruszające i pouczające spotkanie, które – jak sądzę – zainspirowało młodzież do innego spojrzenia na świat, siebie samych i otaczających ich ludzi.


DZIEŃ WIOSNY - MARZEC 2017


DZIEŃ LICZBY Π - 14 MARZEC 2017


PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - MARZEC 2017

9 marca 2017 roku w Przedszkolu Miejskim nr 17 odbyło się kolejne z cyklu spotkań propagujących czytelnictwo wśród przedszkolaków – „Czytanki – fikanki”. W spotkaniu tym wzięły udział – jak zawsze zaangażowane - A. Mach, K. Wasilewska, W. Bilicka, Ż. Marzyńska z klasy IIe pod opieką nauczyciela K. Dubickiej. Tym razem temat spotkania związany był z wiosną. Uczennice rozpoczęły zajęcia od zaprezentowania scenki pt. „Gdy nadchodzi wiosna” D. Gellner, następnie przeczytały dzieciom książkę „Wiosna” M. Strzałkowskiej. Porozmawiały z nimi na temat pierwszych oznak wiosny i zadały kilka zagadek związanych z tą porą roku. Podczas spotkania pomogły maluszkom zasadzić ich własną cebulę oraz rzeżuchę, których wzrost dzieci będą mogły codziennie obserwować.


TYDZIEŃ Z MATEMATYKĄ - MARZEC 2017

W dniach 27.02.2017 - 3.03.2017 w VI LO obchodzono " Tydzień z matematyką" podczas, którego przedstawiciele wszystkich klas rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: 1. rozwiązywanie krzyżówki matematycznej, zawierającej 100 haseł 2. rozwiązywanie sudoku 3. wykonywanie obrazków logicznych 4. rozwiązywanie zadań logicznych Wszyscy uczniowie rywalizowali ze sobą nie tylko indywidualnie, ale również przez cały tydzień zbierali punkty na konto całej klasy. W wyniku łącznej klasyfikacji zwyciężyła klasa II E, która w nagrodę otrzymała bilety na seans do kina. Ponadto w każdej kategorii wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Zwycięzcami powyższych kategorii zostali: 1.Kamil Zawalich i Dominika Spychała - uczniowie klasy IC 2.Katarzyna Wasilewska i Zuzanna Orlik - uczennice klasy II E 3.Zuzanna Melzacka i Monika Nąc - uczniowie klasy IIID 4.Kacper Maron i Bartosz Daniluk - uczniowie klasy II C


PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - LUTY 2017

16 stycznia 2017 uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 17 w celu propagowania postaw czytelniczych. W spotkaniu udział wzięły uczennice klasy IIe: Weronika Bilicka, Anna Mach, Żaneta Marzyńska oraz Katarzyna Wasilewska pod opieką p. K. Dubickiej. Uczennice zainscenizowały wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” oraz „Ptasie radio” J. Tuwima, wykorzystując do tego świeże warzywa oraz wizerunki ptaków występujące w utworze. Tematem rozmów z maluchami była kłótnia, jej przyczyny, sposoby rozwiązywania konfliktów oraz zdrowe odżywianie. Dzieci rysowały i wycinały ulubione warzywa lub owoce, umieszczając je w koszyku wykonanym z brystolu. Przedszkolakom zaproponowano również zabawy nawiązujące do przeczytanych wierszy polskich autorów.


WALENTYNKI - LUTY 2017

14 lutego 2017 obchodzono w naszej szkole "Walentynki". Każdy chętny mógł złożyć poprzez radiowęzeł życzenia dla ukochanej osoby lub zadbać by jej imię znalazło się na serduszku zawieszonym na szkolnym korytarzu


 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  OstatniaNASZA SZKOŁA

Pierwotnie - w budynku naszej szkoły - mieścił się Zespół Szkół Budowlanych im.Gabriela Narutowicza. W 1990 roku zostało założone VI Liceum Ogólnokształcące...

NASZE PROFILE

Najnowsze profile klas na rok szkolny 2017/2018

Aktualności

PROMOCJA NASZEJ KSIĄŻKI

26.09.2017

Kochani uczniowie i nauczyciele!

 

W poprzednim roku szkolnym (2016/2017) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pt. „Misja – książka!”. W VI Liceum spod ręki naszych aktywnych uczniów wyszedł zbiór sześciu opowiadań, a korekty książki dokonała pani Katarzyna Dubicka, polonistka. Książka nosi tytuł „Sztuka kłamstwa” i została wzbogacona o grafikę wykonaną przez ucznia Igora Fligę, który w tym roku ukończył naszą szkołę. Przez kilka miesięcy książkę można było czytać i oddawać na nią głosy na stronie niezależnego serwisu internetowego Ridero, a w czerwcu została wydana. Chcielibyśmy zachęcić Was, drodzy uczniowie i nauczyciele, do jej lektury. To dla nas ogromne wyróżnienie, że mogliśmy wziąć udział w tak dużym konkursie, i choć nie zajęliśmy pierwszego miejsca,  jesteśmy dumni, że udało się nam stworzyć własną książkę. „Sztuka kłamstwa” jest dostępna w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że po nią sięgniecie, i że umili Wam ona czas w długie jesienno-zimowe wieczory. Może polecicie ją też swoim znajomym... Przyjemnej lektury!  

Autorzy opowiadań: A. Nadrowska, K. Wasilewska, P. Cieloch, Ż. Marzyńska, A. Mach, W. Bilicka.

STYPENDIA SZKOLNE

05.09.2017

UWAGA!!!

STYPENDIA SZKOLNE!!!

SZYBKI KONTAKT

ul. Pstrowskiego 5,
Olsztyn 10-049
E-mail: sekretariat@lo6.olsztyn.pl
Telefon: 0-89 527-93-57
Faks: 0-89 527-67-43

Historia szkoły

Rada pedagogiczna

Samorząd szkolny