Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

Galerie

LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH - KWIECIEŃ 2018

Dnia 16.04.2018 r. na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości w kl. I b oraz kl. I e przeprowadzono akcję edukacyjną Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pt: „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Podczas zajęć na podstawie dostarczonych przez organizatorów projektu materiałów (film informacyjny, film z dobrymi praktykami/przykładami przedsiębiorczości młodych ludzi, komiks, zadanie konkursowe) uczniowie mieli okazję zapoznać się z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Podczas zajęć młodzież rozwiązywała zadanie konkursowe. Troje uczniów z każdej klasy, którzy najszybciej rozwiązali zadanie otrzymali karty upominkowe do sieci Empik. Zwycięzcami zostały następujące osoby: KL. I B: I miejsce: Gnyp Kamila II miejsce: Olbryś Paulina III miejsce Wachowska Zuzanna KL. I E: I miejsce: Krzysztoń Arletta II miejsce: Kobus Natalia III miejsce: Liczmańska Patrycja Gratulujemy!


PROPAGOWANIE CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU NR 17 - KWIECIEŃ 2018

12 kwietnia 2018 w Przedszkolu Miejskim nr 17 w Olsztynie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czytanki - fikanki”. W spotkaniu z przedszkolakami uczestniczyła młodzież VI Liceum Ogólnokształcącego: Sandra Dudek, Zosia Polak, Kacper Chojnowski, Kacper Kuczyński z klasy Ia pod opieką p. Katarzyny Dubickiej. Tematem zajęć była wiosna i wszystko, co jej dotyczy. Uczniowie przeczytali dzieciom książkę „Martynka w ogrodzie” G. Delahaye (w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej), pobudzającą dziecięcą wyobraźnię, podkreślającą wartość solidarności i współpracy, zachęcającą do aktywności. Dzieci odgadywały wiosenne zagadki i bawiły się z uczniami w zabawy ruchowe podporządkowane tematowi związanemu z wiosną. Zajęcia wzbogacone zostały o grę na gitarze przez Kacpra Kuczyńskiego. On, jak i pozostali uczniowie wspaniale wywiązali się ze swojej roli


KOCHAM CIĘ SZKOŁO - MARZEC 2018

W związku z pierwszym dniem wiosny zorganizowano w naszej szkole akademię. W trakcie jej trwania przeprowadzono quiz, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Wszyscy mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin.


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - LUTY 2018

W dniu 6 lutego 2018 został w naszej szkole zorganizowany Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach zajęć informowano uczniów o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. Przeprowadzono na zajęciach quiz sprawdzający wiedzę uczniów, na korytarzu pojawiły się gazetki ścienne propagujące odpowiednie zachowanie w sieci.


CYKLICZNE SPOTKANIA Z FIZYKĄ - LUTY 2018

W dniu 22 lutego 2018 w naszej szkole rozpoczęły się "Cykliczne spotkania z fizyką". Co tydzień w trakcie przerwy uczniowie będą mogli oglądać różne ciekawe doświadczenia. Mają one na celu przybliżenie pewnych zjawisk fizycznych oraz pokazanie uczniom, że fizyka może być ciekawa. Wszystkie zdjęcia ze spotkań będą zamieszczane w tym miejscu.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU " PRZECZYTAJ KONIECZNIE" - LUTY 2018

Przez ponad miesiąc uczniowie, pracownicy i goście VI LO mogli podziwiać prace plastyczne naszych uczniów, będące słowno-obrazowymi recenzjami przeczytanych przez nich książek, zakupionych przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dnia 16 stycznia 2018 odbyło się głosowanie, w wyniku którego wybrano trzy najlepsze prace: I miejsce - Mateusz Dzierzgowski - klasa 3 E - „Banksy” – 62 głosy II miejsce - Julia Frycz, Beata Łada – klasa 2B „Dom Tajemnic” N. Vizzini, Ch. Columbus – 56 głosów III miejsce – Katarzyna Wasilewska – klasa 3E – „Dary anioła” C. Clark – 42 głosy Gratulujemy!


WALENTYNKI - LUTY 2018


TŁUSTY CZWARTEK - LUTY 2018


PRACE KONKURSOWE PROJEKTU CZYTELNICZEGO - STYCZEŃ 2018


WIGILIA - GRUDZIEŃ 2017

Z okazji zbliżających się świąt w dniu 22 grudnia 2017 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Po przemówieniu pana dyrektora przedstawiono jak obchodzi się święta w wielu krajach. Po rozdaniu nagród związanych z "Dniem fantastyki" wszyscy otrzymali symboliczne świąteczne prezenty. Całość zakończyła się odśpiewaniem świątecznych piosenek.


 1 2 3 Następna »  Ostatnia