Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Olsztynie.
PLAN ZAJĘĆ facebook

BEZPIECZNE WAKACJE

ZAPAMIĘTAJ

WAKACJE WTEDY SĄ UDANE, KIEDY SĄ BEZPIECZNE

1. Kąp się tylko w miejscach strzeżonych przez ratownika.
  2. Do wody wchodź powoli, przyzwyczaj się do zmiany temperatury, nie kąp się bezpośrednio po jedzeniu (o alkoholu nawet nie wspominamy-to oczywiste).
  3. Skoki do wody to w najlepszym przypadku wózek inwalidzki.
  4. Ostrożnie korzystaj ze słońca, nasza gwiazda potrafi nie tylko opalić, ale i poparzyć.
  5. W lesie nie podchodź do dzikich zwierząt – nawet tych niewielkich i milutkich. Wścieklizna jest ciągle chorobą śmiertelną.
  6. Zawsze informuj kogoś, gdzie idziesz. To nie jest ograniczenie Twojej wolności, tylko rozsądek.
  7. Bądź ostrożny wobec obcych, z reguły mają złe zamiary. Nawet ci, którzy wyglądają porządnie.
  8. Odmawiaj, kiedy ktoś częstuje Cię czymkolwiek. Bądź asertywny, to teraz modne.
  9. W pociągu nie wsiadaj do pustego przedziału, nie wiadomo kto dosiądzie się do Ciebie.
  10. Pamiętaj, osoba, którą poznałeś tydzień temu to nadal OBCY. Efekty takiej znajomości mogą ciągnąć się za Tobą przez długie lata.
  11. Wakacje to czas szczególnej aktywności sekt, nie daj zwieść się pozorom, niech Twoje życie pozostanie tylko Twoje.
  12.  Dokładnie sprawdź pracodawcę, jeśli chcesz latem pracować. Przemyśl każdy wyjazd zagraniczny. Handel ludźmi to realne zagrożenie.
  13. Zawsze przewiduj konsekwencje tego, co może się wydarzyć.
  14. Alkohol, narkotyki, dopalacze to początek końca. Przed Tobą jeszcze wiele wakacji, warto ich doczekać.

Mimo wszystko – baw się dobrze, do zobaczenia we wrześniu.

POSTĘPOWANIE W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH

W naszej szkole pojawiły się nowe procedury mówiące uczniom i nauczycielom jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Więcej informacji można znaleźć w załączonych materiałach:

- postępowanie w sytuacjach nadzwyczajnych

- procedury

30 lat LO VI

Szanowni byli Pracownicy naszej szkoły

Drodzy Absolwenci

W 2020 roku VI Liceum Ogólnokształcące będzie świętować swoje 30-lecie.

Prosimy o to, by nasi byli pracownicy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, nasi absolwenci, rodzice byłych uczniów, inne osoby związane ze szkołą przypomnieli sobie chwile spędzone w naszym liceum. Prosimy – opiszcie swoje wspomnienia o szkole, ludziach, których tu spotkaliście, sytuacjach. Czekamy na wspomnienia poruszające, nostalgiczne, śmieszne, coś, co wryło się w pamięć, coś, co warto ocalić od zapomnienia. Forma zupełnie dowolna, może to być opowiadanie, krótka notatka, zapis rozmowy, wiersz, zdjęcie z opisem, cokolwiek innego, co przyjdzie Wam do głowy. Nie jest to konkurs. To raczej przyczynek do zbioru wspomnień. Być może wykorzystamy to – za Waszą zgodą - w naszej przygotowywanej książce o historii szkoły lub w innej formie w czasie obchodów 30-lecia.

Termin nadsyłania prac do końca maja 2019.

Adres: sekretariat@lo6.olsztyn.pl lub jaworsk.a@wp.pl lub adres szkoły (Pstrowskiego 5 z dopiskiem na kopercie „30 lat LO VI”)

Weź udział. Udostępnij. Zachęć kogoś.

DNI OTWARTE VI LO

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły. U nas dzień otwarty jest codziennie - od poniedziałku do piątku. Przyjdź bez umawiania się - sam lub z kolegami – oprowadzimy Cię po szkole, opowiemy  o naszej ofercie i rozwiejemy Twoje wątpliwości. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą zapowiedź wizyty.

Kontakt – 89 527 67 43 wewn. 13 lub prosić pedagoga.

BIEŻĄCE ŻYCIE SZKOŁY

Wszystkich zainteresowanych bieżącym życiem szkoły zapraszamy do działu: Aktualności/Galeria