Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 – 26 czerwca

Drodzy uczniowie,

rok szkolny 2019/2020 to już historia. Historia taka, że nawet w najbardziej szalonych snach nikt z nas nie był w stanie sobie wyśnić.

Rozpoczynaliśmy 10 miesięcy temu rok szkolny pełni zapału, zapewne z mocnymi postanowieniami , że wszystko się uda i po wytężonej pracy rozpoczniemy wakacje słoneczne, atrakcyjne, pełne przygód. W dniu dzisiejszym tylko słońce się spisało. Reszta, no cóż zależna jest od tego jak będzie w dalszym ciągu rozwijała się sytuacja epidemiologiczna.

Epidemia COVID – 19 zaskoczyła nas wszystkich. Nic nie było „normalne”, wszyscy uczyliście się nie tylko nowego materiału ale też i zachowania w nowej sytuacji, nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się realizować kształcenie na odległość i możemy śmiało ogłosić  nasz wspólny sukces dydaktyczny.

Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliście wytrwale, zarówno Wy uczniowie wspierani przez RODZICÓW, jak i my nauczyciele. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

W związku z nadal obowiązującym na terenie naszego kraju stanem epidemii nie ma tradycyjnej uroczystości związanej z zakończeniem roku szkolnego.

W dniu wczorajszym Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że 1 września wrócimy razem do szkoły i wtedy na uroczystości rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się uroczyste wręczenie świadectw promocyjnych oraz nagród.

Alternatywą jest możliwość odbioru świadectwa w sekretariacie w dniach

od 29 czerwca do 3 lipca w godzinach 12 – 13.

Do szkoły będziecie mogli wejść pojedynczo w maseczkach i po zmierzeniu temperatury.

Przemyślcie jednak konieczność odbioru, czy nie przyjemniej będzie otrzymać świadectwo z rąk wychowawcy lub dyrektora razem z nagrodą za wyniki w nauce.

Życzę Wam wspaniałych wakacji na miarę czasu epidemii. Odpocznijcie, postarajcie się spędzić je atrakcyjnie ale bezpiecznie. Spotkajmy się wszyscy 1 września.