Biegać każdy może… – listopad 2019

Ubiegły weekend stał pod znakiem biegania. Reprezentacja chłopców naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych odbywających się w Nidzicy. Zajęli tam dobre 4 miejsce. Skład drużyny wyglądał następująco: Kacper Walendykiewicz, Marcin Bendyk, Hubert Obuchowicz, Marcin Mierzejewski, Mateusz Pałubiński, Julian Michalski, Mateusz Przychodzki, Kacper Szumacher, Krystian Tuszyński. Dziękujemy Wam bardzo za walkę i pokazanie charakteru!
A żebyście nie myśleli, że tylko uczniowie biegają to mamy dla Was taką ciekawostkę – w ten weekend miał miejsce jeszcze jeden bieg… trochę dłuższy. Na dystansie 53+ km w Łańsku wystartował Warneland I Jesienny Ultramaraton Warmiński – tam z kolei biegł jeden z Waszych nauczycieli – p. Tomasz Cygański – tak ten, który męczy Was rozgrzewkami 😉
Kolejnych biegających nauczycieli (m.in. p. Anetę Całkę i p. Małgorzatę Smolińską) spotkać możecie w soboty w Parku Centralnym. Co tydzień o godz. 9.00 odbywa się tam Parkrun. Cykl darmowych biegów – z pomiarem czasu, dopingiem i prawdziwie profesjonalnym podejściem. Jest to idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem, jak i z wolontariatem (pomiar czasu, zabezpieczanie trasy, doping).
Przy tej biegowej okazji należy wspomnieć, iż w Naszej Szkole w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się bieg i marsz. Przyjmą one formę Testu Coopera (12 minut ciągłego ruchu). Prosta zasada – im dłuższy dystans przebędziecie, tym lepiej. Na zgłoszenia czekamy do wtorku 5 listopada (listy u wychowawców klas). Medal finishera przewidziano dla wszystkich uczestników. Będzie również ciepły posiłek. Szykujcie formę i do zobaczenia po weekendzie 🙂